Kierownictwo PiS rozmawiało m.in. o sytuacji w Sejmie

W środę wieczorem przez ok. trzy godziny obradowało prezydium Komitetu Politycznego PiS – dowiedziała się PAP od polityków partii. Najważniejsi politycy PiS rozmawiali m.in. o sytuacji w Sejmie.

W składzie prezydium Komitetu są prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezesi: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, Adam Lipiński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński.

W środę zebrało się prezydium Komitetu Politycznego PiS, zaś we wtorek – według rozmówców PAP w partii – z członkami Rady Ministrów rozmawiały m.in. władze klubu PiS.

Od 16. grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji – PO i Nowoczesnej – którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

PAP/RIRM

drukuj