fot. pixabay.com

Kiedy ruszy Narodowy Holding Spożywczy?

Rolnicy czekają na uruchomienie Narodowego Holdingu Spożywczego. W przeciwnym razie po raz kolejny będą musieli stanąć do nierównej walki z zagranicznymi skupami i sieciami handlowymi – informuje dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

Narodowy Holding Spożywczy to jeden z priorytetowych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jego celem jest stworzenie silnego podmiotu, który wzmocni pozycję spółek państwowych i przyczyni się do wzmocnienia polskiego przemysłu rolno-spożywczego.

Początkowo projektem utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego zajmowało się Ministerstwo Rolnictwa. Teraz pieczę nad nim przejęło Ministerstwo Aktywów Państwowych.

„Konsolidacja spółek z branży rolno-spożywczej ma na celu budowę Polskiej Grupy Spożywczej, która ma zostać swoistym integratorem rynku rolno-spożywczego, przyczyniając się do rozwoju polskiego rolnictwa i przemysłu spożywczego” – poinformował Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Projekt, który otrzymał pozwolenie od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, miał powstać w tym roku. Jednak nic nie wskazuje na to, by tak się stało. Na jego uruchomienie czekają rolnicy. [czytaj więcej]

„Czeka nas kolejny rok, w którym rolnicy sami będą musieli walczyć o korzystną sprzedaż swoich produktów. Holding byłby dla nas dużą pomocą, ucywilizowałby rynek, a tymczasem nie wiemy, czy on w ogóle powstanie” – wyjaśnił Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

W przeciwnym razie rolnicy po raz kolejny będą musieli stanąć do nierównej walki z zagranicznymi skupami i sieciami handlowymi.

TV Trwam News/Rafał Stefaniuk/Nasz Dziennik

drukuj