fot. flickr.com

KGP: Zatrzymano trzy osoby podejrzane o propagowanie faszyzmu

Działania policji na terenie m.in. Śląska i Wielkopolski doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o propagowanie faszyzmu. W ich mieszkaniach znaleziono odzież z nielegalnymi symbolami, a także tasaki, siekiery i miecze – podała w poniedziałek KGP.

Jak poinformował w poniedziałek PAP mł.asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, w minionym tygodniu doszło do zatrzymania trzech osób podejrzewanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Działania zostały przeprowadzone w kilkunastu miejscach, na terenie czterech województw.

Zatrzymań dokonali funkcjonariusze komend wojewódzkich z Kielc i Poznania wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ujęcia 24-letniego sosnowiczanina, 23-letniego mieszkańca Częstochowy oraz 22-latka z Poznania” – podał mł.asp. Rzeczkowski.

Policja zabezpieczyła materiały multimedialne, książki, prasę, a także odzież i naszywki, na których znajdowały się zakazane treści i symbole.

Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi m. in. noże, tasaki, siekiery, czy miecze” – dodał policjant.

KGP informuje, że zatrzymania były kontynuacją wspólnych działań Policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku.

Trzej fanatycy zakazanej tematyki usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści za co może im grozić nawet 2 letnie pozbawienie wolności” – informuje Komenda Główna Policji. 

PAP/RIRM

drukuj