fot. Twitter/Polska Policja

KGP: Policjanci ostatniej doby sprawdzili ponad 88 tys. osób poddanych kwarantannie

Ostatniej doby sprawdziliśmy 88 486 osób poddanych kwarantannie, a w około 300 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak przekazał rzecznik KGP, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już ponad 5,6 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. Ostatniej doby przeprowadzili 88 486 tego typu kontroli, a w około 300 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Mariusz Ciarka dodał, że w około 20 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Przekazał również, że już 103 policjantów zarażonych koronawirusem wyzdrowiało, a 172 policjantów zostało zarażonych.

„Od początku działań ponad 2700 było na kwarantannie, a obecnie jest na niej 230 funkcjonariuszy” – poinformował rzecznik KGP.

Ponownie przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskich i żołnierzy oraz, że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant podał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej. Wynika z nich, że funkcjonariusze skontrolowali ponad 207 tys. pojazdów, a ostatniej doby ponad 3800.

„Na ulicach jest generalnie spokojnie, Polacy w zdecydowanej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń, odpowiedzialnie i na ogół zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili. Dzięki temu krzywa przyrostu zachorowań nie jest tak duża” – przekazał Ciarka.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl