Białogard: Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Komendy Powiatowej Policji

W Białogardzie wmurowano akt erekcyjny pod budowę Komendy Powiatowej Policji. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. W białogardzkiej jednostce ma służyć ok. 100 funkcjonariuszy.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że odbudowa posterunków to dowód na to, że służba w policji zaczyna być traktowana z najwyższą powagą. Prezes Rady Ministrów dodał, że to wszystko za sprawą programu modernizacji służb mundurowych, jaki realizuje obecny rząd.

Ten program zasadniczo ma zmienić zarówno służbę policjanta od strony technicznej, jak i dowartościować służbę od strony finansowej. To jest program rozpisany na kilka lat. Nie da się nadrobić braków, niedociągnięć, błędów z przeszłości w ciągu 1-2 lat. Tu, w Zachodniopomorskiem, już odbudowaliśmy 4 z wielu zamkniętych posterunków policji. Dzięki konsekwencji ministra Brudzińskiego możemy odbudowywać kolejne posterunki oraz modernizować i tworzyć nową infrastrukturę dla potrzeb policji – wskazał premier.

Mateusz Morawiecki wskazał też na spadek ilości przestępstw w ostatnich latach. W 2015 roku było ich 550 tys., a w 2017 roku 490 tys.

Ponadto szef rządu przypomniał, że przez 8 lat rządów PO–PSL w całym kraju zamkniętych zostało ponad 400 z 817 posterunków.

 RIRM

drukuj