fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 71 tys. osób na kwarantannie; ok. 740 naruszeń

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 71 tys. osób poddanych kwarantannie, a w około 740 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już ponad 6,5 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. Ostatniej doby przeprowadzili 71 409 tego typu kontroli, a w około 740 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Mariusz Ciarka dodał, że w około 30 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Przekazał również, że od początku epidemii 177 policjantów zostało zakażonych, a z nich 133 wyzdrowiało.

„Od początku działań ok. 2900 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 217 funkcjonariuszy” – poinformował rzecznik KGP.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 20-22 tys. funkcjonariuszy oraz, że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant podał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej.

„Skontrolowaliśmy ponad 242 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich ponad 2200” – zaznaczył.

PAP

drukuj