Kępno: Policjanci zabezpieczyli ponad 9 kg narkotyków za pół miliona złotych

Ponad 9 kilogramów narkotyków zabezpieczyli podczas akcji policjanci z wielkopolskiego Kępna w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej. Zatrzymali dwie osoby – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy kępińskiej policji Justyna Niczke.

Najpierw policjanci zatrzymali 24-latka z Kępna, przy którym znaleźli 100 gramów amfetaminy. Sprawę przejęli policjanci z wydziału kryminalnego. Wytypowali mężczyznę, który sprzedał 24-latkowi amfetaminę.

– W wyniku natychmiastowych działań zatrzymano 41-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, co do którego zachodziło podejrzenie, że może stać za handlem narkotykami na szeroką skalę – mówiła Justyna Niczke z kępińskiej policji.

Przeszukano jego miejsce zamieszkania, gdzie odnaleziono i zabezpieczono blisko kilogram narkotyków: marihuany i amfetaminy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępczego procederu – poinformowała rzecznik.

W wyniku kolejnych działań policjanci ustalili następne miejsca w powiecie kępińskim, gdzie zatrzymany ukrywał narkotyki.

– W trakcie przeszukań funkcjonariusze odnaleźli jeszcze ponad 8 kilogramów narkotyków – marihuany, amfetaminy i kilka tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki były już przygotowane do dalszej sprzedaży – dodała Justyna Niczke.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. Grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Wobec 24-latka prokurator zastosował dozór policyjny. 41-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Czarnorynkową wartości zabezpieczonych narkotyków policja oszacowała na około pół miliona złotych.

PAP/RIRM

drukuj