„Każdy piękny od poczęcia” – pokazać młodym ludziom, jaką wartość ma ludzkie życie

„Każdy piękny od poczęcia” to tytuł konkursu, który jest adresowany do szkół województwa lubelskiego. Konkurs ma za zadanie pokazać młodym ludziom, jaką wartość ma ludzkie życie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Lubelski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Lubelski.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie: plastyczną, literacką, multimedialną, w ramach czwartej dzieci mają zaprezentować swój pomysł na szkolną akcję np. plakat lub plan działań.

W tym roku gościem specjalnym konkursu jest ksiądz Tomasz Kancelarczyk – prezes zarządu Fundacji Małych Stópek, która stawia sobie za cel ochronę życia każdego nienarodzonego dziecka oraz promocję odpowiedzialnego rodzicielstwa.

– Widzę, że jest to przekaz ciągle ważny. Mówimy wciąż do nowych osób. Ci, którym o tym mówiłem kilkanaście lat temu, to już są teraz dorosłe osoby. Większość z nich ma już swoje dzieci. Dzisiaj mówimy do młodszego pokolenia. Myślę, że tej pracy nie możemy zaprzestać. To jest ważne, abyśmy wiedzieli, że to nie jest tak, że jednorazowo zrobimy akcję i to wystarczy. Każdemu nowemu człowiekowi, każdemu nowemu pokoleniu musimy o tym mówić, aby wzrastało w szacunku dla życia człowieka, aby doceniało godność i wartość życia ludzkiego – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.

Każda szkoła może przesłać pięć prac konkursowych. Prace konkursowe można składać do 24 lutego. Nagrody zostaną wręczone 24 marca – w Narodowy Dzień Życia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl