fot. flickr.com

Katowice: Związkowcy z Kompanii Węglowej rozmawiają z zarządem

W Katowicach rozpoczęło się spotkanie związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem spółki. Rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim trwającego w spółce sporu zbiorowego ws. bazowych miesięcznych wynagrodzeń w tym roku.

Spotkanie to efekt listu, jaki do prezesa KW wystosowały związki. Zażądały w nim działań mających zakończyć spór oraz przedstawienia planów rozwoju dla firmy.

Bogusław Hutek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Kompanii Węglowej, oczekuje konkretnych rozwiązań.

– Nowy prezes, pan Tomasz Rogala zaprosił nas na rozmowy i zobaczymy, co przedstawi. Musi być konkretna odpowiedź przynajmniej na tę pierwszą część, która mówi o średnich wynagrodzeniach, bo my jesteśmy w sporze zbiorowym. Mam nadzieję, że dowiemy się, kiedy przedstawią biznesplan i plany techniczno-ekonomiczne, te już zatwierdzone, żebyśmy mieli pewne dokumenty z którymi będziemy mogli wejść do załóg – powiedział Bogusław Hutek.

Związki grożą protestami w przypadku braku porozumienia z zarządem w sprawie tegorocznych pensji. W połowie lutego w Kompanii Węglowej odbyły się masówki informacyjne.

Polska Grupa Górnicza ma do 1 maja przejąć 11 kopalń Kompanii. Trwają rozmowy z inwestorami, którzy dokapitalizują nowy podmiot. Kompania Węglowa to największy w Polsce producent węgla kamiennego. Zatrudnia ponad 34 tys. osób.

RIRM

drukuj