fot. PAP/Andrzej Grygiel

Katowice: Trwa dwunasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W Katowicach rozpoczęła się dwunasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbywa się w formie hybrydowej, czyli zarówno stacjonarnie w katowickim centrum kongresowym, jak i online. W sesji inauguracyjnej Kongresu pod hasłem Europa Przyszłości uczestniczyła m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Polityk zwróciła uwagę na wyzwania związane z finansowaniem wdrażania Zielonego Ładu, czy cyfrowego rozwoju.

Wskazała, że ministerstwo funduszy pracuje obecnie nad Krajowym Planem Odbudowy, czyli dokumentem niezbędnym do tego, aby uzyskać wsparcie w ramach tych środków.

– Dzisiaj mogę powiedzieć, Szanowni Państwo, że z poszczególnych ministerstw, – gdy zapytaliśmy o te strategiczne projekty w różnych obszarach: środowiskowych, przedsiębiorczości, energetyki, cyfryzacji, infrastruktury – wpłynęło około 2 tysięcy projektów, pomysłów, przedsięwzięć. Czekamy na projekty zgłoszone do marszałków województw. Spodziewamy się podobnej liczby. Są to projekty, które będą stanowiły (i stanowią) odpowiedź na te nowe wyzwania związane z kryzysem, właśnie na potrzeby przedsiębiorczości i pobudzenia gospodarki – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W agendzie tegorocznego kongresu dominują zagadnienia związane z odbudową europejskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa, a także wyzwania wynikające z Europejskiego Zielonego Ładu.

Organizowany od 2009 r. kongres należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie Środkowej. Wydarzenie potrwa do piątku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl