Katowice. Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

W Katowicach rozpoczną się dziś Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Udział w nich zapowiedziała premier Beata Szydło. Pojawi się na nich 400 wystawców z kilkunastu krajów.

Na dzisiaj w ramach targów zaplanowana jest konferencja branżowa „Węgiel w okresie transformacji energetycznej”. W jej trakcie przedstawiciele Ministerstwa Energii przedstawią uzgadniany obecnie między resortami „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce na lata 2016-2030”. Chodzi o wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy energii bez ryzyka geopolitycznego. Dodatkowo organizatorzy zapowiadają, że poprzez targi promowane mają być innowacyjne rozwiązania dla branży, służące poprawie bezpieczeństwa czy ochronie środowiska. Targi odbywają się tydzień po ogłoszeniu wyników polskiego górnictwa węgla kamiennego za I półrocze br. Te były bardzo dobre. Sektor wypracował blisko 1,5 mld zł zysku – wobec ponad 800 mln zł straty w I półroczu 2016 r. Wpływ na to miały m.in. wysokie ceny węgla.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl