Katowice: Górnicy strajkujący w 1981 r. w kopalni „Wujek” otrzymają wsparcie od PGNiG

W Katowicach ogłoszono program wsparcia dla zasłużonych podczas stanu wojennego górników z kopalni „Wujek”. Od dziś w ramach programu „Rachunek wdzięczności PGNiG” górnicy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 900 zł rocznie na rachunki za gaz zakupiony od PGNiG.

Program „ Rachunek wdzięczności PGNIG” został zaininicjowany w 2016 roku przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dotychczas programem byli objęci powstańcy warszawscy. Teraz dołączyli do nich górnicy z kopalni „Wujek” – uczestnicy strajku sprzed blisko 37 lat. Inauguracja programu, w której wzięli udział między innymi członkowie rodzin zamordowanych górników i uczestnicy strajku z grudnia 1981 roku, miała miejsce w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu że jest to drugie miejsce, gdzie PGNIG proponuje tego typu rozwiązanie dla ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę – mówił prezydent Katowic Marcin Krupa.

Zgodnie z programem od dziś górnicy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 900 zł rocznie na rachunki za gaz zakupiony od PGNiG.

– Jesteśmy przygotowani do tego formalnie i materialnie. […]Ogłaszamy to wszędzie. Wisi to na stałe na naszej stronie internetowej od dzisiaj i zwłaszcza w spółce obrotu detalicznego, czyli naszej spółce-córce, do której najczęściej zgłaszają się klienci indywidualni. To oczywiście jest pomyślane wyłącznie dla rodzin i wyłącznie dla uczestników strajków – podkreślił prezes PGNIG Piotr Woźniak.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogą zgłosić się do każdego Biura Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny, zadzwonić na numer Contact Center PGNiG Obrót Detaliczny  lub odwiedzić stronę internetową pgnig.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl