fot. PAP/EPA

Katolicy bronią dobrego imienia świętego Papieża Jana Pawła II

Katolicy działający w różnych organizacjach i stowarzyszeniach stają w obronie świętości i dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II. Do tej pory oświadczenia w tej sprawie wydały już m.in. Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”.

Papieża Polaka bronią też Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych czy Laboratorium św. Jana Pawła II na UMK w Toruniu.

Marcin Sułek, dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w regionie lubelsko-rzeszowskim, podkreślał, że nie można dziś biernie przyglądać się atakom na św. Jana Pawła II.

Wezwaliśmy w nawiązaniu do słów Jana Pawła II, które skierował do nas 20 kwietnia 1994 roku na Placu Świętego Piotra, gdzie wzywał nas do budowania ,,Civitas Christiana”, czyli społeczności chrześcijańskich. Chcemy pokazać, że my tę misję realizujemy. Nie możemy przyglądać się atakom na nasze autorytety. Tutaj ewidentnie atak skierowany jest na Kościół, czyli na całą wspólnotę osób wierzących – mówił Marcin Sułek.

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” zachęca wszystkich do dzielenia się w mediach społecznościowych swoimi świadectwami związanymi z osobą św. Jana Pawła II.

Apel w obronie Papieża przygotował z kolei Instytut Ordo Iuris. Podpisując go, każdy może wyrazić swój sprzeciw wobec oskarżeń kierowanych pod adresem św. Jana Pawła II. Apel można podpisać na stronie obronmyjp2.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl