Katastrofa smoleńska: przeprowadzono 45. ekshumację

Prokuratura Krajowa poinformowała, że dziś rano przeprowadzono 45. ekshumację ofiary katastrofy smoleńskiej. Ze względu na wolę rodziny nie zdradza się żadnych szczegółów. Do końca roku planowanych jest jeszcze 12 kolejnych ekshumacji.

Rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik potwierdziła przeprowadzenie dzisiejszej 45. ekshumacji ofiary katastrofy smoleńskiej.

Pierwsza partia próbek pobrana podczas wcześniejszych ekshumacji i sekcji zwłok trafiła właśnie do Instytutu Nauk Sądowych Irlandii Północnej. Zadaniem naukowców będzie przebadanie ich pod kątem ewentualnych pozostałości materiałów wybuchowych na szczątkach ofiar.

Ekshumacje rozpoczęły się w połowie listopada 2016 r. Do końca bieżącego roku ma zostać ekshumowanych jeszcze 12 osób, a w przyszłym – 26. Nieprawidłowości, takie jak zamiana ciał, czy znalezienie części ciał innych osób stwierdzono już w 13 trumnach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl