Kary za „polskie obozy zagłady ”? Apel PiS ws. ustawy

Ustawa o odpowiedzialności karnej za sformułowanie „polskie obozy zagłady” PiS apeluje do marszałka sejmu o jak najszybsze uchwalenie ustawy, zakładającej odpowiedzialność karną za używanie kłamliwego sformułowania „polskie” na określenie nazistowskich obozów zagłady.

Nowelizacja ustawy o IPN w tej sprawie trafiła do Sejmu w 2013 r. Proces legislacyjny zatrzymał się po pierwszym czytaniu.

Tymczasem zapadają niekorzystne dla Polski wyroki. W środę warszawski Sąd Okręgowy odrzucił pozew krewnego byłego więźnia niemieckiego obozu zagłady. Na skutek tego wydawca niemieckiego ,,Die Welt” nie musi przepraszać za sformułowanie ,,polskie obozy koncentracyjne”.

Poseł Dariusz Piontkowski zwraca uwagę, że taka sytuacja nie powoduje jednak odzewu ze strony państwa polskiego.

– Marszałek Sikorski oburzał się wręcz na orzeczenie polskiego sądu, ale jednocześnie nie robi nic, aby przyspieszyć czy przywrócić prace nad projektem ustawy. My oczywiście jesteśmy skłonni rozmawiać na temat konkretnych zapisów. Najważniejsze jest, aby w końcu pojawiły się jednoznaczne przepisy, które uniemożliwią polskim sądom umarzanie tego typu postępowań i doprowadzą do tego, że państwo polskie zacznie walczyć o interes i dobre imię polskiego narodu – podkreśla poseł Dariusz Piontkowski.

Pilnego uchwalenia ustawy, zaproponowanej przez PiS, chce także Reduta Dobrego Imienia. Zwróciła się w tej sprawie z petycją do marszałka sejmu, by podjął działania, które umożliwią uchwalenie ustawy jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Petycję można podpisać na portalu: www.reduta-dobrego-imienia.pl. Do tej poru zrobiło to ponad 33 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl