Kantar Public: PiS – 38 proc., PO – 19 proc., Kukiz’15 – 11 proc., Nowoczesna – 5 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia PiS mógłby liczyć na 38-proc. poparcie, PO zdobyłaby 19 proc. głosów, a Kukiz’15 uzyskałby 11-proc.; na Nowoczesną chciało głosować 5 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public.

Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wynika, że łącznie 69 proc. badanych wyraziło gotowość wzięcia udziału w wyborach: 29 proc. – zdecydowanie, a 40 proc. raczej poszłoby do urn.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, 38 proc. oddałoby głos na PiS. Na drugim miejscu znalazła się PO z 19-proc. poparciem, a na trzecim miejscu uplasował się Kukiz’15 z 11 proc. Według sondażu próg wyborczy osiągnęłaby jeszcze Nowoczesna. Na tę partię chciało głosować 5 proc. ankietowanych.

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (4 proc. poparcia), PSL (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), partia Wolność (dawniej partia KORWiN – 1 proc.) i Twój Ruch (1 proc.)

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

PAP/RIRM

drukuj