PAP/Darek Delmanowicz

Kandydaci na prezydenta spotykali się z wyborcami w ramach kampanii wyborczej

Kolejny dzień kampanii wyborczej za nami. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Stalową Wolę, a Rafał Trzaskowski południe kraju. W trasę wyruszył także Szymon Hołownia.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Stalową Wolę.

– Dzisiaj przybywam jako kandydat na urząd prezydenta, prosząc was pokornie o wsparcie i o głosy – zaznaczył Andrzej Duda.

Jak mówił prezydent Duda, od jego reelekcji zależy dalszy rozwój kraju.

– Ja kandyduję po to, żeby nikt nas o pięć lat nie cofnął. Nie tyle dla siebie, ile dlatego, żeby Polska dalej mogła się rozwijać, żeby dalej mogła podążać tą dobrą drogą – akcentował Andrzej Duda.

Prezydentowi towarzyszyła była premier, obecnie europoseł i szefowa jego sztabu programowego Beata Szydło.

– Potrzebujemy stalowej woli do zwycięstwa. Do tego, żeby móc kontynuować to nasze wielkie marzenie o Polsce, by ono zostało zrealizowane do końca – wskazała Beata Szydło.

Istnieje ryzyko, że w przypadku wygranej kandydata z opozycji, wszystkie rządowe projekty będą odrzucane.

– Ja kandyduję po to, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował awantury i kłótnie, kto zamiast budować, będzie się bił, albo walczył, jak zapowiadają co niektórzy – podkreślił prezydent.

Plan na najbliższe lata, to plan wielkich strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej – zaznaczył Andrzej Duda.

Zapowiedział także bon turystyczny na każde dziecko w wysokości 500 zł. Niewykluczone, że będzie on uruchomiony już w te wakacje.

W kampanijną podróż ruszył także Krzysztof Bosak. Na Dolnym Śląsku krytykował dziś polską gospodarkę wodną.

Rząd PiS-u zamiast stworzyć dobrą strategię gospodarki wodnej, zajmuje się centralizowaniem zarządów wodnych w postaci spółki Wody Polskie, obsadzonej niestety niekompetentnymi ludźmi – zwrócił uwagę Krzysztof Bosak.

Polska gospodarka wodna ma się jednak dobrze. Świadczy o tym chociażby ta inwestycja przeciwpowodziowa w widłach Wisły i Sanu we Wrzawach. Dziś teren inwestycji odwiedził PAD.

– W tej chwili prowadzone są prace, które służą zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu tych miejscowości, które tutaj się znajdują, to jest gmina Gorzyce, i to jest proszę Państwa coś, na co mieszkańcy tutaj czekali od dziesięcioleci – akcentował Andrzej Duda.

Robert Biedroń z Lewicy przedstawił swój program wyborczy. Oprócz budowy żłobków i tanich mieszkań – podobnie jak Bosak – chce zadbać o polskie wody.

– Plan rzek, które będą nie tylko czyste, wolne od zanieczyszczeń, a gdzie, jak nie w Warszawie powinniśmy mówić o tym problemie, wolnych od tego, żeby żaden nieodpowiedzialny polityk nigdy w przyszłości nie doprowadził do awarii, z którą mieliśmy do czynienia w przeszłości – podkreślił Robert Biedroń.

Rafał Trzaskowski zjawił się dzisiaj w Zakopanem. Poseł z PO porównała jego wizytę do wizyty… świętego Jana Pawła II.

– Dla nas, górali, jest dzisiaj symboliczny dzień – właśnie 6 czerwca, dzisiaj, przypada 23. rocznica wizyty Jana Pawła II w Zakopanym. Mamy nadzieję, że dzisiaj wizyta Rafała Trzaskowskiego również będzie dla nas symboliczna – stwierdziła Jagna Marczułajtis-Walczak.

Dlaczego kamper? Dlatego, że autobusem, którym jeżdżą dudabusy i wszystkie inne busy, jeżdżą pracownicy, jeżdżą ludzie w różnych zawodowych sprawach, a w kamperze jeździ rodzina – wyjaśnił Szymon Hołownia.

Hołownia spędzi w trasie 21 dni, aż do wyborów prezydenckich 28 czerwca.

TV Trwam News

drukuj