fot. pixabay

Kanadyjskie miasto Westlock zakazuje wywieszania flag LGBT na budynkach publicznych

Mieszkańcy Westlock w Kanadzie zdecydowali w referendum o zakazie wywieszania flag ideologii LGBT na budynkach publicznych oraz przy miejskich drogach. W mieście będą mogły być eksponowane jedynie flagi federalne, prowincjonalne i miejskie. Ponadto przywrócone mają zostać standardowe barwy przejścia dla pieszych w miejsce sześciokolorowej tęczy.

We wrześniu 2023 r. do miasta wpłynęła petycja mieszkańców opowiadających się za wprowadzeniem w życie regulaminu dotyczącego przejść dla pieszych i masztów flagowych.

Podczas późniejszego głosowania obywatele odpowiadali na trzy pytania: Czy zgadzasz się, że na masztach na terenie gminy Westlock można wywieszać wyłącznie flagi federalne, prowincjonalne i miejskie; czy zgadzasz się, że  wszystkie przejścia dla pieszych w mieście Westlock muszą mieć standardowy wzór w białe paski pomiędzy dwiema równoległymi białymi liniami; czy zgadzasz się, że  istniejące tęczowe przejście dla pieszych w mieście Westlock zostanie usunięte? Na „Tak” były 663 osoby, przeciw – 639.

Burmistrz miasta Jon Kramer nie akceptuje tej decyzji, ale nie może sprzeciwić się woli mieszkańców Westlock. [czytaj więcej]

lifesitenews.com

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl