Kamerun: 55 ofiar katastrofy kolejowej

Do 55 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy pociągu pasażerskiego w Kamerunie. Do katastrofy doszło w miejscowości Eseka odległej o ok. 200 km od stolicy, Jaunde. Rannych zostało 575 osób.

Część z poszkodowanych jest w stanie ciężkim. Rannych przewieziono do okolicznych szpitali. Przyczyny katastrofy dotychczas nie ustalono – poinformowały państwowe radio i telewizja CRTV.

Według przedstawicieli kameruńskich linii kolejowych, pociągiem, który zwykle przewoził ok. 600 pasażerów, tym razem jechało 1300 osób.

Do katastrofy doszło na jednej z głównych magistrali kolejowych Kamerunu łączącej Jaunde z miastem Duala. Nie wyklucza się, że do katastrofy przyczyniły się trudne warunki atmosferyczne.

W panującej obecnie porze deszczowej ulewne deszcze powodują w Kamerunie wiele lawin błotnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl