fot. pixabay.com

Kalisz: oszust wyłudził od seniora kilkadziesiąt tysięcy złotych

Oszust podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyłudził od seniora kilkadziesiąt tysięcy złotych – poinformowała w środę rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Do starszego pana zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poinformował, że rozpracowuje grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzaniem kredytów, ale w ich ujęciu potrzebna jest pomoc seniora i jego pieniądze zdeponowane na rachunku bankowym.

„Oszust tak umiejętnie prowadził rozmowę o rzekomej akcji skierowanej przeciwko przestępcom, że senior podał mu wszystkie niezbędne dane potrzebne do wykonania przelewów bankowych” – powiedziała asp. Anna Jaworska – Wojnicz.

Kiedy 72-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił sprawę policji. Stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl