„Kalifornijska Częstochowa” pamięta o św. Janie Pawle II

Uśmiechnięta twarz, zatroskane oczy i ręce rozłożone w geście ojcowskiego powitania – tak wygląda pomnik św. Jana Pawła II, który w 9. rocznicę jego śmierci stanął przed kościołem Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles. Pomnik został poświęcony wczoraj w dniu urodzin Papieża Polaka.

Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles nazywana „kalifornijską Częstochową”, w sposób szczególny pamięta o bł. Janie Pawle II, który w sierpniu 1976 roku, podczas uroczystości złotego jubileuszu, odwiedził ją jako kardynał.

Figura Papieża Polaka autorstwa polskiego rzeźbiarza Zbigniewa Mikielewicza została zamontowana 2 kwietnia br., po niemal dwumiesięcznej podróży statkiem z Polski do Los Angeles. Jest ona zwieńczeniem prac renowacyjnych kościoła Matki Bożej Jasnogórskiej – najstarszego polskiego kościoła w Kalifornii. Pomnik został poświęcony w symbolicznym dniu urodzin świętego Jana Pawła II. Poświęcenia dokonał ks. bp Stanisław Dziuba, biskup diecezji Umzimkulu w RPA.

Figura św. Jana Pawła II stanęła w wyjątkowym miejscu – jest to bez wątpienia znak czasu – podkreśla ks. Rafał Dyguła, proboszcz parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles.

Od kiedy pomnik stanął przy parafii, mieszkańcy otaczają go wielką czcią. Przystają na chwilę modlitwy, składają kwiaty.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl