fot. PAP

Kaczyński: społeczeństwo chciało zmiany marszałka Sejmu

Stało się bardzo źle, że Radosława Sikorskiego nie odwołano z funkcji marszałka; większość społeczeństwa chce, żeby marszałkiem był ktoś inny – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński po głosowaniu, w którym odrzucony został wniosek PiS.

Kaczyński pytany po głosowaniu o to, że Sikorskiego nie udało się odwołać z stanowiska, stwierdził, że: „większość społeczeństwa chce, żeby ktoś inny był marszałkiem Sejmu”. „Stało się bardzo źle, że pana Sikorskiego nie odwołano” – ocenił prezes PiS.

To świadczy o tym, że tu nie obowiązują żadne reguły, tylko jedna zasada: „mamy za wszelka cenę utrzymywać swoje pozycję i władzę” – dodał Kaczyński.

Zwrócił też uwagę, że Sikorski prowadził obrady w momencie gdy odbywało się głosowanie ws. jego odwołania.

Najwyraźniej lekceważy dobre obyczaje i to nie jest dobry znak na przyszłość, jeżeli chodzi o jego pracę w Sejmie – powiedział szef PiS.

W piątkowym głosowaniu za wnioskiem PiS o pozbawienie Sikorskiego funkcji marszałka Sejmu było 146 posłów, 240 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wymagana do odwołania marszałka wynosiła 218.

PAP

drukuj