Kaczyński: nie ma demokracji bez pluralizmu mediów

Podczas debaty Sejmu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, prezes partii Jarosław Kaczyński nawiązał do braku pluralizmu i wolności w mediach, jako przykład podał niedopuszczenie do multipleksu TV Trwam.

Były premier mówił o kryzysie polskiej demokracji, która – jak akcentował – jest celowo osłabiana. Wśród problemów demokracji prezes PiS wymienił brak pluralizmu i wolności w mediach.

– To jest dla demokracji sprawa zupełnie podstawowa. Nie ma demokracji bez pluralizmu mediów. Zacznę od niedopuszczenia do multipleksu TV Trwam. Ona może się komuś podobać, może się komuś nie podobać, ale ma potężne poparcie społeczne i to jest zupełnie wystarczający powód, żeby ten dostęp dostała. Tu mamy do czynienia z arbitralnymi i zupełnie bezprawnymi decyzjami – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas posiedzenia Sejmu prezes PiS podawał powody złożenia wniosku o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

– Powód pierwszy złożonego przez nas wniosku jest niewątpliwie najważniejszy; ten rząd rządzi źle, co więcej – rządzi bardzo źle. Złe lub bardzo złe rządy trzeba odwoływać. Mamy dziś trudną sytuację zarówno w Polsce, jak i wokół Polski. W związku z tym to odwołanie staje się niezbędne. Jest drugi powód, to jest rząd niezdolny do samonaprawy. Nawet najgorsi ministrowie nie są odwoływani. Trzecim powodem jest alternatywa personalna w postaci pana prof. Glińskiego – powiedział Jarosław Kaczyński.

W imieniu Klubu Parlamentarnego PiS głos zabrała także pos. prof. Józefina Hrynkiewicz. Posłanka akcentowała, że ofiarą rządów Donalda Tuska jest młode pokolenie.

– Kolejny sukces, który niewątpliwie państwo posiadacie to wypędzenie z powodu braku pracy, braku dochodów, braku mieszkania, braku warunków do założenia rodziny. To wypędzenie całego pokolenia – pokolenia szczególnego. Na przełomie XX-XXI wieku na rynek pracy i w dorosłe życie wchodzi w Polsce drugi powojenny wyż demograficzny. I co się dzieje z tymi ludźmi – ludźmi wykształconymi, o wysokich ambicjach, o wysokich aspiracjach – co z nimi zrobiliście? Wypędziliście ich z własnego kraju – powiedziała pos. prof. Józefina Hrynkiewicz.

RIRM

drukuj