fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

K. Szymański o spotkaniu Morawieckiego z Junckerem w Sofii: Rozmowa długa i treściwa

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj na marginesie szczytu Unia Europejska – Bałkany Zachodnie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem – poinformował PAP wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański. Zaznaczył, że „rozmowa z Junckerem była długa i bardzo treściwa”.

Było to drugie spotkanie szefa polskiego rządu z przewodniczącym Komisji Europejskiej na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie. Pierwsze z nich miało miejsce w środę.

We wtorek Jean-Claude Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą.

„Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą” – powiedział szef Komisji Europejskiej.

PAP/RIRM

drukuj