fot. PAP/Jakub Kamiński

K. Szczerski: Prezydent Andrzej Duda podniósł poziom bezpieczeństwa Polski

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa Polski – to był główny cel prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszym roku jego kadencji – zaznaczył prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta oraz szefowa kancelarii Małgorzata Sadurska podsumowali rok prezydentury Andrzeja Dudy.

Minister Krzysztof Szczerski zwracał uwagę że najistotniejszym punktem, który miał służyć podniesieniu bezpieczeństwa naszego kraju był szczyt NATO w Warszawie. Polityk zaznaczył, że prezydent zrealizował założoną przez siebie koncepcję.

– Pan Prezydent zrealizował w 100 proc. taki plan, jaki od samego początku był zakładany. Szczyt NATO w Warszawie jest szczytem, który wykroczył poza ramy poprzednich szczytów. Nie był szczytem przeglądowym tylko decyzyjnym, jak powiedział pan Prezydent, i był szczytem, który zmienił formułę bezpieczeństwa Europy Środkowej, w tym Polski, poprzez obecność wojsk NATO w Polsce i krajach Europy Środkowej, szczególnie w państwach bałtyckich. To jest niezwykle ważne, że dokładnie to, co zostało założone, czyli stała obecność wojsk NATO na terenie, m.in. Polski – została zrealizowana. Możemy powiedzieć, że pan Prezydent Andrzej Duda swoimi działaniami podniósł poziom bezpieczeństwa Polski – wskazał Krzysztof Szczerski.

Rok temu, 6 sierpnia Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął pięcioletnią kadencję prezydenta RP.

W czasie roku prezydentury Andrzej Duda podpisał ponad 200 ustaw. Skierował też do Sejmu pięć projektów – w tym zapowiadane w kampanii projekty dot. obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku, jak również projekt tzw. ustawy frankowej.

 

RIRM

drukuj