K. Szczerski: Nie ma żadnych notatek z rozmów Komorowskiego

Wykazał to audyt jaki został przeprowadzony przez współpracowników nowego prezydenta Andrzeja Dudy. Media spekulują także, że wszystkie notatki z kancelarii prezydenta Komorowskiego mogły zostać zniszczone.

Minister Krzysztof Szczerski podkreśla, że spisywanie notatek ze spotkań z reprezentantami zza granicy powinno być oczywistością. Dodał, że jest to podstawa bezpieczeństwa państwa, a także ciągłości polityki, by mieć wgląd do stanowisk innych krajów.

– Chodzi o to, żeby państwo działało poprawnie, a poprawnie oznacza w taki sposób, który kumuluje doświadczenia informacji, wiedzy i zapisy funkcjonowania instytucji państwa, a nie takim kiedy okazuje się, że takiej dokumentacji nie ma. Ja będę jeszcze sprawdzał w jaki sposób stało się tak, że tych notatek nie ma; ale muszę powiedzieć, że jest to rzecz, która dla mnie jest niezrozumiała. To utrudnia dziś pracę w kancelarii nowemu prezydentowi. Brak informacji instytucjonalnych, brak tej dokumentacji, powoduje, że niejako w geście kontynuacji funkcjonowania instytucji państwa, a nie polityki, bo tutaj będzie – jak powiedział prezydent Duda – korekta, ale w sensie instytucjonalnej ciągłości państwa to jest po prostu niemożliwe z powodu braku tej dokumentacji – tłumaczy minister Krzysztof Szczerski.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie zabiegał o większą obecność sił NATO w Polsce. Dziś z kolei szef MON Tomasz Siemoniak stwierdził, że w tej kwestii rząd mówi jednym głosem z prezydentem. Zapowiedział też, że na październikowym spotkaniu ministrów Sojuszu, przygotowującym agendę szczytu w 2016 roku, będzie mocno podnosił tę kwestię.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl