twitter.com/KSzczerski

K. Szczerski na forum ONZ: Dostojewski uczy, że nie ma zbrodni bez kary!

Jeśli ktoś myśli, że jest zwolniony z moralnych ograniczeń i czuje się uprawniony, by popełniać morderstwa, w końcu doczeka się kary – powiedział w poniedziałek ambasador RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Krzysztof Szczerski, podczas nadzwyczajnej debaty Zgromadzenia Ogólnego ONZ nt. wojny na Ukrainie. Cytował w ten sposób morał „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, rosyjskiego pisarza.

„Przesłanie tej książki jest następujące: jeśli ktoś, tak jak Raskolnikow, myśli że jest wyjątkowy i wolny od zobowiązań moralnych i przez to uprawniony do popełnienia zbrodni morderstwa, to w końcu doczeka się kary wynikającej z samej zbrodni (…) Nie ma zbrodni bez kary” – powiedział Krzysztof Szczerski w wystąpieniu.

Ambasador cytował również polskiego ambasadora w Kijowie Bartosza Cichockiego, który opisywał warunki panujące na miejscu.

„Od czwartku muszę chować się przed bombardowaniem w piwnicy kilka razy dziennie. Wstaję przy dźwięku ognia karabinów maszynowych. Okna trzęsą się od detonacji rakiet” – czytał relację polskiego ambasadora.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl