fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

K. Płażyński: Chcę zmienić funkcjonowanie Rad Dzielnic w Gdańsku

Każdej dzielnicy Gdańska zaproponuję program skierowany do jej mieszkańców – zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta Kacper Płażyński.

Adwokat podsumował swoją akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. W jej ramach odwiedził wszystkie 34 dzielnice miasta i rozmawiał z ich mieszkańcami.

Podkreślił, że przez kilka tygodni spotkał się z około 9 tysiącami ludzi. Rozmowy miały mu pomóc w poznaniu lokalnych problemów, z którymi mierzą się mieszkańcy. Podsumowując akcję adwokat zapewnił, że pod jego ,,rządami władza będzie blisko ludzi”.

Kacper Płażyński mówił też o swoich planach dotyczących zwiększenia udziału rad dzielnic w życiu miasta Gdańsk.

– Zdecydowałem się zaprosić Rady Dzielnic do rozmowy ze mną tak, aby wprost od radnych dzielnicowych poznać ich kłopoty lokalne, ale też to, w jaki sposób Rady Dzielnic funkcjonują, gdzie jest bardzo wielu zaangażowanych społeczników z bardzo różnych opcji politycznych. Ale wszystkich, prawie wszystkich, łączy jedno – na pewno chcą wszystkiego dobrego dla Gdańska. Do tej pory te Rady Dzielnic funkcjonowały na zasadzie pewnej fasady ułudy. Ja bardzo chcę to zmienić – podkreślił Kacper Płażyński.

W ramach kampanii przed jesiennymi wyborami samorządowymi politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z kandydatami przedstawili już też swoją wizję rozwoju Mazowsza.

Wśród priorytetów jest m.in. budowa południowej obwodnicy Warszawy, realizacja mazowieckiego odcinaka autostrady A2, modernizacja linii kolejowej Warka – Radom oraz budowa elektrowni Ostrołęka.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Drugą turę zaplanowano na 4 listopada.

RIRM

drukuj