Fot. PAP

Już wkrótce zostanie zniesiony obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy

Już wkrótce zostanie zniesiony obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy. Takie udogodnienie dla kierowców zakłada nowela ustawy Prawo o ruchu drogowym.  

Obecnie za brak prawa jazdy policja może ukarać mandatem w wysokości 50 zł. Po zmianie funkcjonariusze sprawdzą uprawnienia kierowcy w Centralnej Ewidencji Kierowców.

Nowela likwiduje też m.in. obowiązek posiadania karty pojazdu i naklejki kontrolnej z numerem rejestracyjnym samochodu na przedniej szybie.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber wskazał, że zmiany będą wygodne i przyniosą oszczędności dla kierowców.

– Z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury wprowadzamy szereg ułatwień, które pozwolą na duże oszczędności finansowe i czasowe wszystkim właścicielom pojazdów. Brak obowiązku posiadania karty pojazdu oraz nalepki jest związany z oszczędnościami finansowymi dla kierowców, właścicieli pojazdów – jakieś 100 złotych zostanie nam w portfelu, nie będziemy musieli tych środków wydatkować na to, aby posiadać takie dokumenty. Prawo jazdy będzie można zostawić w domu i swobodnie, bezpiecznie, zgodnie z prawem poruszać się po polskich drogach – oznajmił Rafał Weber.

Nowela ustawy Prawo o ruchu drogowym ma wejść w życie w pierwszej połowie 2021 roku. Obecnie projekt jest procedowany przez parlament.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl