fot. PAP/Marcin Bielecki

W testach egzaminacyjnych na prawo jazdy wkrótce pojawią się pytania dotyczące jazdy „na suwak” i „korytarzy życia”

Już wkrótce pytania dotyczące jazdy „na suwak” i „korytarzy życia” pojawią się w testach egzaminacyjnych dla kandydatów na kierowców – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

6 grudnia weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która wprowadza obowiązek tworzenia „korytarzy życia” i jazdy „na suwak”.  Przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

– Bez wątpienia tworzenie „korytarzy życia” przyspiesza przyjazd służb ratunkowych do miejsca wypadku i skraca czas udzielanej pomocy. Natomiast jazda „na suwak” upłynnia ruch i powoduje, że zatory, które mogą powstawać przy zwężeniu jednego pasa ruchu i znikania jednego pasa ruchu, po prostu się nie tworzą – zaznaczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Teraz pytania związane z nowymi przepisami pojawią się na egzaminach na prawo jazdy.

– Bezapelacyjnie będziemy chcieli, aby kierowcy się do tych przepisów stosowali i tym samym zwiększali bezpieczeństwo w ruchu drogowym – podkreślił Rafał Weber.

Kandydaci na kierowców będą mieli czas na zapoznanie się z przepisami.  Aktualizacja bazy pytań nastąpi po trzech miesiącach funkcjonowania przepisów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl