fot. flickr

Coraz więcej kierowców traci prawo jazdy

Skokowo rośnie liczba kierowców, którzy tracą prawo jazdy za brawurę na drodze. Do września policja zatrzymała już 37 tys. dokumentów. To wzrost o ponad 63 proc. w porównaniu z tym samym okresem z ubiegłego roku. 

Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym stracimy prawo jazdy na trzy miesiące. Notoryczne łamanie przepisów prowadzi już do kolejnego egzaminu.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wskazuje, że prędkość przyczynia się do wzrostu wypadków śmiertelnych na drogach.

– Ten przepis, który wszedł w maju 2015 roku, który mówi o zatrzymywaniu dokumentu uprawniającego do kierowania (…), być może Polacy zapomnieli, że ten przepis istnieje, w pewnym sensie zagraża ich pracy. Jeśli ktoś pracuje jeżdżąc samochodem i traci prawo jazdy na trzy miesiące, to nie jest to żadna ciekawa atrakcja. Robimy co możemy, natomiast to, co się dzieje z tymi dokumentami, bardzo nieładnie komunikuje się z tym, co dzieje się w statystyce odnośnie wypadków drogowych – mniej wypadków, mniej rannych, ale więcej zabitych. Dlaczego? Prędkość nie wybacza błędów. Prędkość finalnie przekształca się w tragiczność zdarzeń drogowych – zaznacza Radosław Kobryś.

Podinsp. Radosław Kobryś poinformował, że około 1,5 tys. przypadków zatrzymania prawa jazdy z powodu brawury dotyczy kierowców–recydywistów.

Zdaniem ekspertów sposobem na walkę z przekraczaniem prędkości, również w terenie niezabudowanym, jest zaostrzenie przepisów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl