Jordania zamyka granice z Syrią i Irakiem

Jordańskie władze uznały regiony przy granicach z Syrią i Irakiem za zamknięte obszary wojskowe w następstwie wtorkowego zamachu bombowego, w którym zginęło sześciu funkcjonariuszy jordańskiej straży granicznej – podało BBC.

Nie jest jasne, kto stał za atakiem, który przeprowadzono z terytorium Syrii, w pobliżu obozu dla uchodźców.

Jordański rząd ogłosił, że nie wybuduje żadnego nowego obozu dla uchodźców ani nie rozbuduje już istniejących. Międzynarodowi pracownicy pomocowi twierdzą, że władze Jordanii zawiesiły całą pomoc humanitarną dla regionu, co może zagrozić uchodźcom.

Dziesiątki ludzi wzięły udział w nocnym czuwaniu w stolicy kraju Ammanie, podczas którego uczczono pamięć ofiar ataku.

We wtorek wyładowany materiałami wybuchowymi samochód z wielką prędkością przejechał przez granicę jordańsko-syryjską i eksplodował obok posterunku straży granicznej. Według BBC był to pierwszy taki zamach w Jordanii od wybuchu wojny w Syrii w 2011 roku.

Prozachodnia Jordania należy do kierowanej przez USA koalicji przeciwko dżihadystom z IS w Syrii i Iraku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl