Jonny Daniels: Czuję się częścią Rodziny Radia Maryja

To dla mnie zawsze wspaniałe móc przyjechać tu, do Torunia, spędzić czas z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, odwiedzić Kaplicę Pamięci – mówił Jonny Daniels, prezes fundacji „From The Depths”, po kolejnej, trzeciej już, wizycie w Radiu Maryja.

Przebywający w Polsce prezes fundacji zajmującej się odszukiwaniem „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” i nagłaśnianiem ich historii, odwiedził m.in. funkcjonującą przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Kaplicę Pamięci.

– Ta kaplica jest jedynym takim miejscem na świecie, które upamiętnia chrześcijan, którzy oddali swoje życie, żeby ratować Żydów. My Żydzi powinniśmy się tutaj codziennie modlić, codziennie zapalać świeczki. I dlatego chcę tutaj przywozić ludzi. To przełamuje pewne granice i buduje lepsze relacje między nami – Polakami i Żydami – zaznaczył.

Jonny Daniels spotkał się też w Radiu Maryja z założycielem i Dyrektorem rozgłośni, o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, którego odwiedził wraz z izraelskim parlamentarzystą Orenem Hazanem.

– Szczególnym zaszczytem jest możliwość przywiezienia tutaj na miejsce członka Knesetu. To dla mnie emocjonalne przeżycie – móc odwiedzić to miejsce, kaplicę i o. Tadeusza Rydzyka CSsR – podkreślał Jonny Daniels w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam.

Pytany o rzekomy antysemityzm Radia Maryja, szef „From The Depths” odpowiedział: „Ludzie zawsze atakują tych, którzy odnoszą sukces (…). To, co dzieje się z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, Radiem Maryja, TV Trwam, to parodia, to niewłaściwe”.

– Ja czuję się częścią Rodziny Radia Maryja. Bardzo się nią czuję. Gdzie udam się w Polsce, to ludzie rozpoznają mnie z występów w Radiu Maryja. Tej relacji nie da się złamać – podkreślił Jonny Daniels.

Gość Radia Maryja miło wspominał też swoją podróż do Polski Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

– Dwa dni temu były obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu i dzięki współpracy z instytutem Adama Mickiewicza ten lot na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT był wyjątkowy. Dla wszystkich pasażerów zostały zostawione książki opowiadające historię Sprawiedliwych. (…) To była niewiarygodna okazja, żeby pokazać światu, jak otwarta jest Polska, jak połączeni jesteśmy. I powinniśmy razem pamiętać: w czasie wojny, w czasie Holokaustu zginęło co najmniej 9 milionów ludzi – 6 milionów Żydów i 3 miliony Polaków – chrześcijan. To 6 milionów Polaków – 3 miliony polskich Żydów i 3 miliony Polaków – katolików. I to liczby, które musimy zapamiętać. Tak, jak żyliśmy, jedliśmy razem, tak samo umieraliśmy razem. I dzięki tym dzisiejszym inicjatywom znowu możemy czuć się razem – podkreślił Jonny Daniels.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl