Jarosław Kaczyński: nie może być Polski bez Kościoła

 


Pobierz

Pobierz

Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.

Ekscelencje, najdostojniejsi Księża Biskupi, Infułaci, wielebni Księża, szanowne Siostry, szanowni Państwo.

Cóż mogę powiedzieć w takiej chwili, po słowach prezydenta, po słowach wiceprezesa Rady Ministrów, który tak pięknie, krótko opisał sens tego wszystkiego, co czyni Radio Maryja?

Zwracam się do wielebnego Ojca Dyrektora. Zwracam się z podziękowaniem. Z podziękowaniem za to wszystko, co uczynił dla polskiego Kościoła, co uczynił dla Polski. A uczynił naprawdę bardzo wiele.

Ojcze Dyrektorze, bez Ciebie, Ojcze Dyrektorze, nie byłoby tego zwycięstwa! Ojciec Dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Ale muszę powiedzieć, że nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Zwycięstwo potrzebowało prawdy i potrzebowało ludzi, którzy prawdzie służą, którzy służą Polsce, którzy są patriotami. I to zwycięstwo jest także potwierdzeniem jeszcze jednej prawdy. Tą prawdą jest to, iż fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka, i że nie może być Polski bez Kościoła.

To przeświadczenie, Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne  także dziś, kiedy przed nami długa droga pod górę – trudna droga. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją wbrew wszystkiemu. Przejdziemy ją wiedząc, że służymy Polsce. Przejdziemy ją wiedząc, co jest istotą polskości, wiedząc – powtarzam to jeszcze raz – że nie ma Polski bez Kościoła, wiedząc, ze każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć. Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy.

Dlatego dziękując Wam – członkowie Rodziny Radia Maryja, dziękując Ojcu Dyrektorowi, dziękując Ojcom Redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam Księżom Biskupom. Bo oni są przecież następcami Apostołów, oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiemu, co musi być naszym celem, celem każdego z nas, ale co powinno być także celem całego tego porządku, który – mam nadzieję – zbudujemy.

Bóg zapłać!

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

drukuj