fot. M.Marek/Nasz Dziennik

„Jeden z Nas” walczy o nienarodzonych

Europejska Inicjatywa „Jeden z Nas” zakończyła formalności związane z dostarczeniem podpisów oraz sprawozdań finansowych do Komisji Europejskiej. Pod projektem zmiany prawa blokującym finansowanie badań na embrionami oraz tzw. aborcji w krajach trzeciego świata z pieniędzy podatników, podpisało się prawie 2 mln osób z 28 krajów Unii.

Jak mówi Jakub Bałtroszewicz, koordynator polskiego komitetu narodowego „Jeden z nas”, UE co roku przeznacza znaczne środki na taką działalność.

– Niestety UE co roku przeznacza znaczne ilości pieniędzy (z naszych podatków) na tego typu działania. To skutkuje tym, że około 170 tys. dzieci każdego roku ginie, z powodu tego, że Unia te nasze pieniądze przekazuje na te cele. Mamy nadzieje, że dzięki inicjatywie „Jeden z Nas” tę rzekę pieniędzy (która wypływa z UE) da się powstrzymać i wpisać w prawie że na tego typu działania pieniądze nie mogą być wydawane – powiedział Jakub Bałtroszewicz.

W przeciągu trzech miesięcy w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie publiczne, na którym członkowie Inicjatywy przedstawią szczegóły swojej działalności oraz argumenty za zmianą prawodawstwa.

Jakub Bałtroszewicz zaznacza, że koordynatorzy inicjatywy „Jeden z nas” mają nadzieję, że projekt zostanie skierowany do głosowania w PE. Odrzucenie propozycji będzie dowodem na to, że instytucja Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej jest jedynie pozorem demokracji.

RIRM

drukuj