Jasna Góra: Msza św. sprawowana przez przedstawicieli KEP w uroczystość NMP Częstochowskiej

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na jasnogórskim szczycie przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski będą sprawować Mszę św. z udziałem tysięcy pielgrzymów.

Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski. Ponowiony zostanie też Akt Odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Po Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W najtrudniejszych momentach dziejowych Polacy udają się do Tej, którą obrali za Opiekunkę Narodu. W tym roku główną intencją pątników jest dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości.

Jasna Góra nazywana jest duchową stolicą Polski, a Maryja jest dla narodu polskiego Matką, Królową i Opiekunką. O dzisiejszej uroczystości wspomniał podczas środowej audiencji papież Franciszek.

Niech Królowa Polski prowadzi was i umacnia w wierze, byście odważnie głosili światu święte imię Boga i świadczyli o Nim swoim życiem – mówił Ojciec Święty.

Uroczystość NMP Częstochowskiej ustanowił dla jasnogórskiego sanktuarium w 1904 r. papież Pius X. Od roku 1956 święto to obchodzone jest w całej Polsce.

Uroczystości z Jasnej Góry będą transmitowane w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj