Jasionka: rusza XI Forum Europa – Ukraina

W podrzeszowskiej Jasionce rusza dziś XI Forum Europa – Ukraina. Kongres potrwa dwa dni. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Stowarzyszenie z Unią Europejską i co dalej?”. Tematem przewodnim spotkania będzie modernizacja i rozwój potencjału Ukrainy. 

Do Rzeszowa przybędzie ponad 500 uczestników, m.in. z Polski, Ukrainy i USA. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele parlamentów i rządów, instytucji unijnych, dyplomacji, biznesu czy samorządów.

W programie Forum Europa – Ukraina jest ponad 40 paneli dyskusyjnych, obejmujących zagadnienia dot. gospodarki i polityki.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który weźmie udział w wydarzeniu, mówi, że kongres jest doskonałą okazją do dyskusji o polsko–ukraińskiej współpracy.

Nie możemy nie dyskutować i nie rozmawiać o tych bardzo istotnych elementach, jakimi są połączenia infrastrukturalne i działania, które pozwolą dokonywać wymiany gospodarczej pomiędzy naszymi państwami, ale też i korzystać z tranzytu. Ukraina, podobnie jak wszyscy nasi sąsiedzi, jest dla nas bardzo ważnym partnerem gospodarczym, także w zakresie planowania, przygotowywania i aktywowania różnorakich szlaków towarowych. Forum Europa-Ukraina jest doskonałą płaszczyzną do tego, żeby budować porozumienie wokół wspólnych projektów – wskazuje minister Adamczyk.

Forum Europa – Ukraina towarzyszą II Targi Wschodnie w Rzeszowie. Weźmie w nich udział ponad 70 wystawców z kilku krajów Europy. Reprezentowane będą branże takie jak: informatyka, nowe technologie, finanse, sport i turystyka.

Forum Europa – Ukraina od 2007 r. organizuje Instytut Studiów Wschodnich. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Na ubiegłoroczny kongres do Rzeszowa przybyło blisko 900 uczestników z 25 państw świata.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl