twitter.com/nexta_tv

Trwa rosyjska inwazja na niepodległą Ukrainę

Trwa rosyjskie oblężenie Kijowa. Armia ukraińska dzielnie broni się przed atakiem wojsk Władimira Putina. Z godziny na godzinę rośnie jednak liczba ofiar. W celu powstrzymania kolumny czołgów wysadzono kolejny most.

Tak wyglądało niebo nad Charkowem.

Dziś w nocy także Kijów stał się celem rosyjskiej inwazji.

Obrona rakietowa Ukrainy zdołała zestrzelić jeden z samolotów agresora. Maszyna uderzyła w budynek mieszkalny. To sceny, jakich Kijów nie widział od II wojny światowej.

„Przerażające uderzenie rosyjskiej rakiety w Kijów. Ostatnim razem nasza stolica doświadczyła czegoś takiego w 1941 roku, kiedy została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy” – poinformował Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy.

https://twitter.com/Jakub_Gron/status/1497079744122212395

W obwodzie zaporoskim Rosjanie dokonali ataku rakietowego na posterunek straży granicznej. Wojska Władimira Putina przejęły elektrownię atomową w Czarnobylu, a pracowników, którzy zabezpieczali obiekt, wzięto w niewolę.

– To bezprawne i niebezpieczne branie zakładników, które może zniweczyć rutynowe wysiłki służby cywilnej wymagane do utrzymania i ochrony obiektów odpadów jądrowych, jest oczywiście niezwykle niepokojące – oceniła Jen Psaki, rzecznik prasowa Białego Domu.

Zachód, pomijając sankcje i dostawy broni obronnej, mógłby podjąć jedno kluczowe działanie, o które apeluje prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

– Zapytałem dzisiaj 27 przywódców europejskich, czy Ukraina będzie w Sojuszu Północnoatlantyckim (NATO). Pytałem wprost, ale wszyscy się boją, nikt nie odpowiada – mówił Wołodymyr Zełenski.

Ukraińcy na froncie, którym stała się ich cała ojczyzna, muszą bronić się sami. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Na Ukrainie trwa regularna wojna wywołana przez Rosję.

– Pozostaję w stolicy, moja rodzina też jest na Ukrainie, moje dzieci też są na Ukrainie. Według informacji, które posiadamy, wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden, moja rodzina jako cel numer dwa – poinformował Wołodymyr Zełenski.

Według informacji, które posiada Biały Dom, aspiracje Władimira Putina nie kończą się wraz z granicą Ukrainy.

– Ma znacznie większe ambicje niż Ukraina. W rzeczywistości chce przywrócić dawny Związek Radziecki – ocenił prezydent USA Joe Biden.

Słowa te następnie jeszcze raz powtórzyła rzecznik prasowa Białego Domu. Na celowniku Władimira Putina po Ukrainie mogą znaleźć się kraje bałtyckie czy Gruzja, która już w 2008 roku doświadczyła rosyjskiej inwazji. Scenariusz ten przewidział śp. prezydent Lech Kaczyński.

– My też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę – mówił wówczas śp. prezydent Lech Kaczyński.

Wysiłki całego świata muszą być skierowane na jak najszybsze powstrzymanie Władimira Putina i uwolnienie spod rosyjskiej okupacji terenów Ukrainy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl