fot. twitter.com

Jarosław: Wyruszył Ogólnopolski Bieg dla Życia

W Jarosławiu na Podkarpaciu wyruszył Ogólnopolski Bieg dla Życia.  Inicjatywa odbywa się już po raz trzeci. W tym roku bierze w niej udział około 100 biegaczy, którzy do pokonania mają 44 kilometry. Trasa biegu prowadzi m.in. przez Jarosław, Sośnicę, Buszkowice i kończy się w Przemyślu.

Wydarzenie ma na celu promowanie miłości do życia. To też okazja do manifestacji wiary i okazja do zawierzenia Bogu swoich intencji – mówi Dorota Trudzik, koordynator biegu.

Chcemy zwrócić na siebie uwagę, bo ma to być właśnie takie upomnienie się o szacunek dla życia w Polsce. Każdy z biegaczy biegnie w różnych intencjach. Często są to intencje za małżonki, bo większość naszych biegaczy to jednak panowie. Tymczasem jest to intencja za rodzinę, dzieci, żony w ciąży o szczęśliwe rozwiązanie. Zaczynaliśmy bodajże od 30 paru osób, w drugim roku było to już 50 osób, teraz mamy już blisko 100 uczestników, więc zdecydowanie rośnie popularność biegu, ale myślę, że rośnie też potrzeba promowania istoty i miłości do życia ludzkiego – zaznacza Dorota Trudzik.

Ogólnopolski Bieg dla Życia zainaugurowała Msza św. Uczestnicy dotrą do Przemyśla późnym popołudniem. Tam w Archikatedrze Przemyskiej zgromadzą się na wspólnej modlitwie i zakończą bieg.

Ogólnopolski Bieg dla Życia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowanie.

RIRM

drukuj