Jarocin: Po ataku nożownika dwie osoby nie żyją, dwie inne i noworodek ciężko ranne

22-letni mężczyzna zaatakował nożem czteroosobową rodzinę. Dwie osoby nie żyją, dwie kobiety i noworodek doznały ciężkich obrażeń. Trwa walka o życie dziecka.

W nocy 15 marca 22-letni mieszkaniec gminy Jarocin wszedł do domu jednorodzinnego w Cerekwicy Starej w gminie Jaraczewo i zaatakował nożem czworo śpiących domowników.

„Na miejscu zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, mający po 59 lat kobieta i mężczyzna” – poinformowała PAP Agnieszka Zaworska, rzeczniczka jarocińskiej policji.

Dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat z obrażeniami ciała trafiły do szpitala w Jarocinie.

„Mężczyzna został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia dokonywane są czynności procesowe, mające ustalić przebieg całego zdarzenia i motywów działania sprawcy” – dodała rzecznik.

Wiadomo, że mężczyzna był wcześniej partnerem jednej z kobiet, która trafiła do szpitala.

Dyrektor medyczny jarocińskiego szpitala Włodzimierz Bydzyński powiedział PAP, że kobieta była w 37 tygodniu ciąży „i doznała licznych ran kłutych macicy, dlatego niezwłocznie trzeba było zrobić cesarskie cięcie”.

Zdaniem lekarza, kobieta jest w stanie wstrząsu, a obecnie jest w stanie śpiączki farmakologicznej i w pozostanie w nim przez dwie doby.

Siostra ciężarnej ma ranę ciętą twarzy w okolicy żuchwy i policzka. Jej stan oceniono jako dobry.

Dziecko, po cięciu cesarskim, natychmiast przewieziono do ostrowskiego szpitala na oddział noworodkowy.

Dr Adam Stangred, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala, powiedział PAP, że noworodek ma ranę kłutą klatki piersiowej, jest w stanie bardzo ciężkim i trwa walka o życie dziecka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl