fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Janusz Cichoń zeznaje przed komisją ds. VAT

Janusz Cichoń – były wiceminister finansów, a dziś poseł Platformy Obywatelskiej, zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. To pierwszy urzędujący poseł, który złoży zeznania przed komisją.

Janusz Cichoń funkcję wiceministra finansów pełnił w rządzie PO-PSL, w latach 2013-2015. Dziś zasiada m.in. w sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jest jej wiceszefem.

Śledczy pytają o politykę resortu finansów w zakresie zwalczania luki VAT. W czasie, który bada komisja, czyli w latach 2007-2015, luka ta szacowana jest na ok. 250 mld zł.

Cichoń to trzeci świadek przesłuchiwany w tym tygodniu. We wtorek zeznania złożył były dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach Jacek Przypaśniak.

Wczoraj na pytania śledczych odpowiadał były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl