(fot. PAP)

Jaki będzie skład nowego rządu?

Dziś wieczorem Ewa Kopacz przedstawi prezydentowi skład nowego rządu. Na dywanik wzywani są kolejni byli już ministrowie. Dziś kolejne przesłuchania kandydatów.

Desygnowana na stanowisko premiera Ewa Kopacz zapewnia, że skład jej rządu jest już gotowy. Mimo to na rozmowy wzywa kolejnych byłych ministrów. Spotkała się już ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem, który posady chyba nie utrzyma, a także z szefową nauki i szkolnictwa wyższego Leną Kolarską-Bobińską, sportu Andrzejem Biernatem, kultury Małgorzatą Omilanowską oraz pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. On a także prezes ludowców i minister gospodarki Janusz Piechociński z rządu raczej nie odejdą.

– Mówiliśmy także o tym co w ramach przedsiębiorczości gospodarki, wymian handlowej, innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki jest ważne, co zapewne znajdzie się w expose pani premier jako wspólne zobowiązanie koalicyjnego rządu – powiedział wicepremier Janusz Piechociński.

Pewniakiem jest także minister rolnictwa Marek Sawicki. Ewa Kopacz spotkała się także z Markiem Biernackim oraz Bartoszem Arłukowiczem. Czy wszyscy z ekipy Donalda Tuska zostaną przyjęci? Trudno przewidzieć.

– Jestem w stałym kontakcie z marszałek Ewą Kopacz, więc trudno mi odpowiedzieć na pytanie czy się spotkałem, bo się spotkałem już kilka razy i na pewno będziemy rozmawiać – powiedział minister Tomasz Siemoniak.

Skład gabinetu Ewy Kopacz zostanie podany do publicznej wiadomości w piątek rano. Expose i głosowanie nad wotum zaufania 1 października.

TV Trwam News

drukuj