fot. PAP/Darek Delmanowicz

Jak długo potrwa zamknięcie zewnętrznych granic Unii Europejskiej?

Unia Europejska zastanawia się, czy przedłużyć okres zamknięcia zewnętrznych granic. Rozmowy na ten temat z państwami członkowskimi prowadzi przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Izolacja społeczna jest konieczna, żeby zwalczyć koronawirusa, dlatego Unia Europejska rozważa przedłużenie zamknięcia granic. Początkowo decyzja miała obowiązywać przez 30 dni. Teraz pojawia się propozycja, by po Świętach Wielkanocnych Unia Europejska wciąż była odcięta od reszty świata.

– Prowadzimy konsultacje z państwami członkowskimi w sprawie tego, jak postępować po Wielkanocy – poinformowała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisja Europejska.

W tej chwili, jak przyznała przewodnicząca komisji, głębokość i zasięg kryzysu wymaga reakcji o niespotykanej dotąd skali i szybkości.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl