[JAK CO MIESIĄC] Radio Maryja najczęściej wspominanym i najaktywniejszym profilem wśród stacji radiowych na Twitterze

Profil Radia Maryja na Twitterze był najczęściej wspominanym profilem wśród rozgłośni radiowych w grudniu – wynika z badań firmy SoTrender. Toruńska rozgłośnia okazała się również najlepsza w kategorii „aktywności” [zobacz więcej] 

Twitterowy profil Radia Maryja bez problemu utrzymał pierwsze miejsce w kategorii „wzmianki”. Toruńska rozgłośnia w grudniu była wspominana 8500 razy. Drugie miejsce w zestawieniu zajęło Radio TOK FM (3495 wzmianek), a trzecie – Trójka Polskie Radio (2579 wzmianek).

Profil Radia Maryja okazał się ponownie najlepszy również pod względem aktywności. W grudniu toruńska rozgłośnia uzyskała liczbę 48 981 retweetów, polubień i odpowiedzi. W kategorii aktywności wśród profili stacji radiowych na Twitterze na drugiej pozycji uplasowało się Polskie Radio 24 (11 820 aktywności). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Radio TOK FM (11 816 retweetów, polubień i odpowiedzi).

Firma SoTrender przeprowadziła także badanie dotyczące liczby obserwujących twitterowe profile stacji radiowych w grudniu. Profil Radia Maryja może pochwalić się awansem z siódmego na piąte miejsce w tym zestawieniu w porównaniu z poprzednim miesiącem. Twitterowy profil toruńskiej rozgłośni obserwowało 29 638 osób. Pod względem liczby „followersów” w grudniu najlepsze okazało się radio TOK FM  (312 628). W czołówce znalazły się również Radio Eska (72 630 obserwujących) oraz Trójka Polskie Radio (49 787 obserwujących).

W kategorii „Najlepsze Tweety” aż 13 z 15 Tweetów jest autorstwa Radia Maryja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj