fot. PAP

Jagna Marczułajtis-Walczak rezygnuje ze stanowiska

Jagna Marczułajtis – Walczak zrezygnowała ze stanowiska przewodniczącej  Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022. To skutek medialnych Oskarżeń dot. jej męża.

Według mediów Andrzej Walczak miał namawiać dziennikarzy do przychylnych publikacji nt. organizacji zimowych igrzysk w Krakowie. Marczułajtis stwierdziła, że nie wiedziała o działaniach męża. Uznała, że jest on wyłącznie osobą prywatną i nie miał prawa sugerować, jakoby przedstawiał stanowisko Komitetu, gdyż  nigdy nie był jego pracownikiem i nie miał wpływu na jego działania” – zaznaczyła. Czołowa przed laty snowboardzistka, obecnie posłanka PO podkreśliła, że nadal popiera ideę przeprowadzenia w Polsce „białej olimpiady”.

To jedyna słuszna decyzja Jagny Marczułajtis-Walczak w tej sytuacji – mówi poseł Jan Tomaszewski z sejmowej  komisji sportu.

– Od samego początku były tam jakieś niejasności, m.in. dotyczące przyznania wynagrodzeń dla swoich pracowników; tam było podejrzenie o nepotyzm. (…) To jest moim zdaniem jedyne rozsądne rozwiązanie – mówi poseł Jan Tomaszewski.

Polityk, dodał, że powinien być opublikowany harmonogram finansowy Igrzysk. Polacy powinni wiedzieć ile za nie zapłacą. Natomiast referendum dot. olimpiady powinno odbyć się przed zgłoszeniem wniosku o aplikację.

RIRM

drukuj