Jacek Kurski pozostanie prezesem TVP

Czterech kandydatów i tylko jeden zwycięzca – batalia o kierowanie Telewizją Polską zakończona. Rada Mediów Narodowych wybrała Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej. 

Jacek Kurski będzie dalej kierował Telewizją Polską – Rada Mediów Narodowych wybrała go dziś na czteroletnią kadencję. Wielkie dzieło przywracania uczciwej informacji i zdrowej debaty publicznej – tak ostatnie miesiące w Telewizji Polskiej podsumowuje Jacek Kurski. Dotychczasowy prezes chce kontynuować rozpoczętą w styczniu rekonstrukcję TVP.

– Powinna być Telewizja Publiczna medium łączącym Polaków wokół wzniosłych celów, wokół odbudowy wspólnoty aksjologicznej, być obecna we wszystkich tych wydarzeniach, gdzie dzieje się historia i uczciwie te wydarzenia transmitować – podkreślił Jacek Kurski.

Obok Jacka Kurskiego do finału konkursu na prezesa Telewizji Polskiej zakwalifikowali się dyrektor Biełsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser i publicysta Bogdan Czajkowski. Odbudowanie wiarygodności mediów publicznych – to w ocenie byłego członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Piotra Boronia największe wyzwanie, przed jakim stanie nowy prezes TVP.

– Jeżeli prezesowi i całemu zespołowi uda się udowodnić Polakom, że są niezależni, że jest to przekaz obiektywny, to odniesie sukces, bo to będzie w stanie zespolić na nowo polskie społeczeństwo, które jest niewątpliwie pęknięte – zaznaczył Piotr Boroń, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl