fot. wikipedia.org

Jacek Jaśkowiak wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Poznania

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na ten urząd w nadchodzących wyborach samorządowych – taką decyzję ogłosili w poniedziałek liderzy obu ugrupowań podczas regionalnej konwencji PO i Nowoczesnej w Poznaniu.

Jaśkowiak to prawnik, ekonomista, przedsiębiorca, działacz sportowy i społeczny. Pochodzi z Poznania, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2013 roku. Rok później, w wyborach samorządowych w 2014 roku, Jaśkowiak dość niespodziewanie pokonał rządzącego miastem od 16 lat Ryszarda Grobelnego. Już wówczas zapowiadał, że jego plany jako włodarza miasta obliczone są na dwie kadencje.

O fotel wiceprezydenta Poznania będzie się ubiegać Katarzyna Kierzek Koperska, szefowa wielkopolskich struktur Nowoczesnej. Kierzek Koperska jest ekonomistką, doradcą podatkowym. Prowadzi własną kancelarię, a także firmę zajmującą się obrotem nieruchomościami. W wyborach parlamentarnych, z list Nowoczesnej, ubiegała się o mandat senatora.

PAP/RIRM

drukuj