fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Poznań: ścieżka w koronach drzew otwarta dla zwiedzających

Mierzącą 250 m długości, wznoszącą się maksymalnie 13 m nad ziemią, ścieżkę w koronach drzew oddano we wtorek do użytku na terenie poznańskiego leśnictwa Antoninek. To drugi tego typu obiekt w Polsce.

Trasę zbudowano w dolinie rzeki Szklarki na terenie zarządzanego przez Zakład Lasów Poznańskich leśnictwa Antoninek. Częścią drewnianej ścieżki jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

Prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) Justyna Litka przypomniała, że w ub. roku na terenie leśnictwa Antoninek zbudowano 150-metrową ścieżkę prowadzącą przez tereny bagienne.

„Zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów” – powiedziała.

Ścieżkę w koronach drzew udostępniono zwiedzającym we wtorek, z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia rozprzestrzeniania koronawirusa. Na trasie obowiązuje obecnie ruch jednokierunkowy oraz zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury, m.in. z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery.

„Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący powinni utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów” – podkreślono w komunikacie PIM.

Pierwszą w Polsce ścieżkę w koronach drzew oddano do użytku w sierpniu ub. roku w małopolskiej Krynicy-Zdroju. Tamtejsza trasa ma 1030 m długości i prowadzi do wysokiej na prawie 50 m drewnianej wieży widokowej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl