J. Sellin o złośliwych wpisach po wypadku premier: Nienawiść wylewa się przy każdej okazji

Ci, którzy na takie komentarze sobie pozwalają, powinni poważnie zastanowić się nad własnym sumieniem – odpowiada wiceminister kultury Jarosław Selin, pytany o godzące w rząd i premier wpisy publikowane po wypadku rządowego samochodu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18 w Oświęcimiu. W samochodzie, który uczestniczył w wypadku podróżowała premier Beata Szydło. [czytaj więcej]

Wielu polityków, publicystów oraz zwykłych internautów za pośrednictwem portali społecznościowych złożyło premier Beacie Szydło wyrazy współczucia oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Obok takich komentarzy nie zabrakło też złośliwych, a nawet wulgarnych słów pod adresem rządu i samej premier.

„Hasło: z drogi śledzie, bo rząd jedzie – zbliża Pisowskie elity z suwerenem” – napisał dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Wroński.

„Te patałachy w końcu kogoś zabiją i ogłoszą że to był zamach” – komentował poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki.

O komentarz poprosiliśmy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina.

– Za te pierwsze komentarze bardzo dziękuję – za słowa wsparcia i troski adresowane do najpopularniejszej dzisiaj w Polsce pani polityk, jaką jest premier Beata Szydło. A te drugie (komentarze – red.) wynikają z tego, że od kilkunastu lat już szaleje, niestety, w polskiej debacie publicznej coś, co socjologowie nazywali „przemysłem pogardy”. Ten przemysł pogardy niektórym po prostu zlasował mózg i nienawiść wylewa się przy każdej okazji, która jest – ich zdaniem – do tego dobra. I to jest ten przypadek. Myślę, że ludzie, którzy na takie komentarze sobie pozwalają, powinni bardzo poważnie zastanowić się po prostu nad własnym sumieniem – komentował Jarosław Sellin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl