fot. PAP/Leszek Szymański

J. Sellin o odbudowie Pałacu Saskiego: Jednym ze sposobów walki z recesją i spowolnieniem gospodarczym są ambitne plany inwestycyjne

Wiceminister kultury, Jarosław Sellin, powiedział, że jednym ze sposobów walki z recesją, ze spowolnieniem gospodarczym są ambitne inwestycje, takie jak odbudowa Pałacu Saskiego. Zaznaczył, że będą tam zaangażowane polskie firmy i pracownicy.

Wiceszef resortu dodał, że odbudowa Pałacu Saskiego jest kontynuacją powojennej odbudowy Warszawy. W ten sposób w Polskim Radiu Jarosław Sellin odniósł się do zarzutów, że ta inwestycja jest ekonomicznie nieuzasadniona w obecnych trudnych czasach.

To jest kwestia godności i honoru państwa polskiego, żeby dokończyć odbudowę Warszawy. Pięknie odbudowaliśmy Starówkę, Zamek Królewski, a tego jeszcze brakuje (Pałacu Saskiego – red.). Jeżeli ktoś używa ekonomiczne argumenty, to zwracam uwagę na to, że jednym ze sposobów walki z recesją, z inflacją, ze spowolnieniem gospodarczym są ambitne inwestycje. To jest jedna z ambitnych inwestycji, jest ona obliczona na dosyć duże pieniądze i będą tam zaangażowane polskie firmy, polscy pracownicy będą tam pracować i zarabiać – zaznaczył wiceminister.

Odbudowę rozpoczną prace archeologiczne. Specjaliści odsłonią fundamenty Pałaców Saskiego i Brühla oraz ciągu kamienic przy ulicy Królewskiej. Wstępne prace ruszyły w czwartek.

Prezes zarządu spółki celowej Pałac Saski, Jan Edmund Kowalski, informował, że zgodnie z przyjętym harmonogramem zakończenie inwestycji planowane jest w 2030 roku. Jej koszt skalkulowano na 2,5 mld złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl